Általános weboldal felkérések

Érvényes: 2024. májustól

Utolsó módosítás: 2024. június 10.


Általános weboldal felkérések

Amennyiben a fejetekben lévő ötletre nem illik a CMSch tartalomkezelő rendszerünk által nyújtott megoldás, egy teljesen új alkalmazást fogunk készíteni számotokra. Ehhez első lépésként minél részletesebben ki kell gondolnotok, hogy pontosan mit is szeretnétek és ezt egy specifikációban leírnotok. Mivel a weboldalak nagyon változatosak, a specifikációk sem tudnak egy szigorú mintát követni, de igyekszünk itt segíteni abban, hogy miket gondoljatok végig, illetve mik a leggyakoribb igények a Schönherzes közéletben. Amíg nincsen részletes specifikáció, mi nem tudunk becsülni, tervezni vagy embereket allokálni a projektre, ezért arra kérünk titeket, hogy már egy átgondolt specifikációval keressetek meg minket.

Kezdésnek talán azt a legfontosabb eldönteni, hogy pontosan milyen funkciókat szeretnétek, ha a weboldal megvalósítana. Ezt minél jobban tudjátok részletezni, annál könnyebb lesz nekünk. Hasznos azon is gondolkodni, hogy milyen oldalakra lehetne bontani az alkalmazást, és melyik funkció melyik oldalra kerülne, illetve hogy hogyan lehetne navigálni az egyes oldalak között.

Érdemes átgondolni, milyen felhasználó típusok (aktorok) léteznének a rendszerben (pl. nem bejelentkezett felhasználó, bejelentkezett felhasználó, körös admin, stb.) illetve a weboldal egyes részei milyen típusú felhasználók számára legyen elérhető. Amennyiben van lehetőség bejelentkezésre, akkor ennek a fajtája is érdekes (pl. AuthSCH, Google, Facebook, email cím + jelszó, stb.).

Az oldalon megjelenő különböző tartalom típusokat érdemes az alábbi három kategória egyikébe sorolni:

  • Statikus, nagyon ritkán változó adat (pl. egy kör bemutatkozó szövege. Ha változtatni szeretnétek, mi fogjuk a kódban átírni.)
  • Időnként változó adat, amit ti szeretnétek felvinni (pl. egy kör taglistája. Ehhez készülhet egy admin felület, amit csak bizonyos emberek érnek el és innen szerkeszthető a lista).
  • Felhasználók által megadott dinamikus adat. (pl. a Konzisite-on a konzultációk. Felhasználók hozzák létre egy űrlap segítségével)

Amennyiben van ötletetek az oldal megjelenésével kapcsolatban, ezeket is szívesen várjuk! Lehet papír alapú rajz, wireframe, de akár Figma is. Komplexebb webdesign tervekkel érdemes az schdesignt keresni, de mi is tudunk segíteni ebben.

Amennyiben elakadtok a tervezés közben vagy csak szeretnétek kikérni a véleményünket, keressetek minket nyugodtan és átbeszéljük személyesen! Nem kell megijedni, tudunk fejlesztés közben agilisan alkalmazkodni a változásokhoz, de célszerű ha már egy átgondolt ötlettel kerestek meg minket.

Egyéb kérdések, amik minden weboldalnál relevánsak

  • Milyen webcímen legyen elérhető az oldal? (pl. kir-dev.hu) Amennyiben megfelelő az .sch.bme.hu végződés, ezt mi a KSZK-n keresztül intézzük számotokra. Egyéb esetben nektek kell megvásárolni a domaint, természetesen ebben is tudunk segíteni és tanácsot adni.
  • Van-e szükség az oldal látogatottságának követésére? Szerverünkön fut egy Plausible rendszer, ami méri az oldalra érkező felhasználók számát és szokásait. Az adatokat a saját szerverünkön tároljuk, így azok nem kerülnek harmadik félhez, valamint nem is keletkezik személyhez köthető adat.